H3CR-G8L AC200-240
Manufacturer:
Omron Automation
Part Number:
H3CR-G8L AC200-240
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY 120SEC 5A 250V
Manufacturer :
Omron Automation
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Delay Time :
0.5 Sec ~ 120 Sec
Function :
Star Delta Controller
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Active
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
200 ~ 240VAC