H3CR-A8S AC24-48/DC12-48
Manufacturer:
Omron Automation
Part Number:
H3CR-A8S AC24-48/DC12-48
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY 300HRS SOCKET
Manufacturer :
Omron Automation
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
Contact Rating @ Voltage :
Delay Time :
0.05 Sec ~ 300 Hrs
Function :
Programmable (Multi-Function)
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Active
Relay Type :
Solid State Relay
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Timing Initiate Method :
Voltage - Supply :
24 ~ 48VAC, 12 ~ 48VDC