THDS610.25SA
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
THDS610.25SA
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY 0.25SEC
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage :
Delay Time :
Fixed, 0.25 Sec
Function :
One Shot
Mounting Type :
Chassis Mount
Product Status :
Active
Relay Type :
Solid State Relay
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Timing Adjustment Method :
Fixed
Timing Initiate Method :
Input Voltage, Trigger Signal
Voltage - Supply :
230VAC