ORB24A25
Part Number:
ORB24A25
Description:
RELAY TIME DELAY 300SEC 10A 120V
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 120/240VAC
Delay Time :
3 Sec ~ 300 Sec
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Timing Adjustment Method :
Screwdriver Slot
Voltage - Supply :
24VAC