ORB24A11D
Part Number:
ORB24A11D
Description:
RELAY TIME DELAY 1SEC 10A 120V
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 120/240VAC
Delay Time :
Fixed, 1 Sec
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Timing Adjustment Method :
Fixed
Voltage - Supply :
24VAC