H3CR-AP AC24-48/DC12-48
Part Number:
H3CR-AP AC24-48/DC12-48
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY 300HRS 5A 250V
In Stock:
1
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Delay Time :
0.05 Sec ~ 300 Hrs
Function :
Programmable (Multi-Function)
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Active
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In, 11 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
24 ~ 48VAC, 12 ~ 48VDC