H5CN-YBN AC100-240
Part Number:
H5CN-YBN AC100-240
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY 99.99S 3A 250V
In Stock:
2
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
3A @ 250VAC
Delay Time :
0.001 Sec ~ 99.99 Sec
Function :
On-Delay
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Up/Down Digit Keys
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC