H3DS-GL AC24-230/DC24-48
Manufacturer:
Omron Automation
Part Number:
H3DS-GL AC24-230/DC24-48
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY 120SEC 5A 250V
In Stock:
2
Manufacturer :
Omron Automation
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Delay Time :
1 Sec ~ 120 Sec
Function :
Star Delta Controller
Mounting Type :
DIN Rail
Product Status :
Active
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Screw Terminal
Timing Adjustment Method :
Screwdriver Slot
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
24 ~ 230VAC, 24 ~ 48VDC