H3DS-ML AC24-230/DC24-48
Part Number:
H3DS-ML AC24-230/DC24-48
Category:
Time Delay Relays
Description:
RELAY TIME DELAY 120HRS 5A 250V
In Stock:
181
Category :
Time Delay Relays
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Delay Time :
0.1 Sec ~ 120 Hrs
Function :
Programmable (Multi-Function)
Mounting Type :
DIN Rail
Product Status :
Active
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Screw Terminal
Timing Adjustment Method :
Screwdriver Slot
Timing Initiate Method :
Input Voltage, Trigger Signal
Voltage - Supply :
24 ~ 230VAC, 24 ~ 48VDC