SI5338B-B11989-GMR
Manufacturer:
Skyworks Solutions, Inc.
Part Number:
SI5338B-B11989-GMR
Category:
Application Specific Clock/Timing
Description:
I2C CONTROL, 4-OUTPUT, ANY FREQU
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Category :
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
DigiKey Programmable :
Not Verified
Frequency - Max :
350MHz
Input :
CML, CMOS, HCSL, HSCT, HSTL, LVDS, LVPECL, SSTL, Crystal
Main Purpose :
Ethernet, Fibre Channel, PCI Express (PCIe), Telecom
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output :
CML, HCSL, HSTL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, SSTL
Package / Case :
24-VFQFN Exposed Pad
PLL :
Yes with Bypass
Product Status :
Active
Ratio - Input:Output :
3:4
Supplier Device Package :
24-QFN (4x4)
Voltage - Supply :
1.71V ~ 1.98V, 2.25V ~ 2.75V, 2.97V ~ 3.63V