LC72131KMA-AE
Manufacturer:
onsemi
Part Number:
LC72131KMA-AE
Category:
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Description:
IC PLL FREQ SYNTHESIZER
Manufacturer :
onsemi
Category :
Differential - Input:Output :
No/No
DigiKey Programmable :
Not Verified
Divider/Multiplier :
Yes/No
Frequency - Max :
160MHz
Input :
Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
Clock
Package / Case :
20-SOIC (0.213", 5.40mm Width)
PLL :
Yes
Product Status :
Obsolete
Ratio - Input:Output :
1:1
Supplier Device Package :
20-MFPJ
Type :
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V