SI5351A-B12005-GTR
Manufacturer:
Skyworks Solutions, Inc.
Part Number:
SI5351A-B12005-GTR
Category:
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Description:
IC CLOCK GENERATOR 10MSOP
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Category :
Differential - Input:Output :
No/No
DigiKey Programmable :
Not Verified
Divider/Multiplier :
Yes/No
Frequency - Max :
200MHz
Input :
Clock, Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output :
HCSL, LVCMOS
Package / Case :
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
PLL :
Yes
Product Status :
Active
Ratio - Input:Output :
1:3
Supplier Device Package :
10-MSOP
Type :
Clock Generator, VCXO
Voltage - Supply :
2.25V ~ 2.75V, 3V ~ 3.6V