8N3Q001EG-0140CDI
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Part Number:
8N3Q001EG-0140CDI
Category:
Programmable Timers and Oscillators
Description:
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC
Manufacturer :
Category :
Count :
Current - Supply :
140 mA
Frequency :
133.333333MHz, 140MHz, 146.666666MHz, 153.333333MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
10-CLCC
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
10-CLCC (7x5)
Type :
Clock Oscillator
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V