IDT3CP0C02-62.5NSGE
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Part Number:
IDT3CP0C02-62.5NSGE
Category:
Programmable Timers and Oscillators
Description:
IC OSC PROG TIMER 62.5MHZ
Manufacturer :
Category :
Count :
Current - Supply :
2.5 mA
Frequency :
62.5MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-VDFN
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
4-VFQFPN (5x3.2)
Type :
Programmable Timer
Voltage - Supply :
1.62V ~ 3.6V