202D921-25/86-0
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Part Number:
202D921-25/86-0
Category:
Heat Shrink Boots, Caps
Description:
HEATSHRINK BOOT SZ21 BLACK
In Stock:
2
Manufacturer :
Category :
Heat Shrink Boots, Caps
Color :
Black
Features :
Large Diameter Recovered :
0.512" (13.00mm)
Large Diameter Supplied :
0.760" (19.30mm)
Large Recovered Length :
0.618" (15.70mm)
Material :
Elastomer, Semi-Rigid, Irradiated
Product Status :
Active
Shell Size - Insert :
21
Small Diameter Recovered :
0.083" (2.11mm)
Small Diameter Supplied :
0.250" (6.35mm)
Small Recovered Length :
1.480" (37.59mm)
Total Length Recovered :
2.370" (60.20mm)