202A132-3-0
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Part Number:
202A132-3-0
Category:
Heat Shrink Boots, Caps
Description:
HEATSHRINK BOOT SZ32 BLACK
In Stock:
39
Manufacturer :
Category :
Heat Shrink Boots, Caps
Color :
Black
Features :
Flame Retardant
Large Diameter Recovered :
0.559" (14.20mm)
Large Diameter Supplied :
1.118" (28.40mm)
Large Recovered Length :
1.098" (27.89mm)
Material :
Polyolefin (PO), Semi-Rigid
Product Status :
Active
Shell Size - Insert :
32
Small Diameter Recovered :
0.260" (6.60mm)
Small Diameter Supplied :
1.118" (28.40mm)
Small Recovered Length :
0.630" (16.00mm)
Total Length Recovered :
2.020" (51.31mm)