ES-CAP-NO.0-O9-0-40MM
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part Number:
ES-CAP-NO.0-O9-0-40MM
Category:
Heat Shrink Boots, Caps
Description:
DW-ES/AUTO SPLICE SEAL
Manufacturer :
Category :
Heat Shrink Boots, Caps
Color :
Black
Features :
Large Diameter Recovered :
Large Diameter Supplied :
0.180" (4.57mm)
Large Recovered Length :
Material :
Polyolefin (PO), Semi-Rigid
Product Status :
Active
Shell Size - Insert :
Small Diameter Recovered :
Small Diameter Supplied :
0.157" (4.00mm)
Small Recovered Length :
Total Length Recovered :
Total Length Supplied :
1.575" (40.00mm)