X9421YS16-2.7
Part Number:
X9421YS16-2.7
Description:
IC DGTL POT 2.5KOHM 64TAP 16SOIC
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Resistance (Ohms) :
2.5k
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V