X9409WV24Z-2.7
Part Number:
X9409WV24Z-2.7
Description:
IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 24TSSOP
Interface :
I²C
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Resistance (Ohms) :
10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
50
Temperature Coefficient (Typ) :
±30ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V