X9408YV24-2.7T1
Part Number:
X9408YV24-2.7T1
Description:
IC DGT POT 2.5KOHM 64TAP 24TSSOP
Interface :
I²C
Number of Circuits :
4
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Resistance (Ohms) :
2.5k
Supplier Device Package :
24-TSSOP
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
±2.7V ~ 5.5V