X9408YV24-2.7
Part Number:
X9408YV24-2.7
Description:
IC DGT POT 2.5KOHM 64TAP 24TSSOP
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package :
24-TSSOP
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
±2.7V ~ 5.5V