X9408YS24-2.7T1
Part Number:
X9408YS24-2.7T1
Description:
IC DGTL POT 2.5KOHM 64TAP 24SOIC
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package :
24-SOIC
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
±2.7V ~ 5.5V