X9317WV8I-2.7T1
Part Number:
X9317WV8I-2.7T1
Description:
IC DGTL POT 10KOHM 100TAP 8TSSOP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Resistance (Ohms) :
10k
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V