X9279TV14IZ-2.7T1
Part Number:
X9279TV14IZ-2.7T1
Interface :
I²C
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Resistance (Ohms) :
100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
300 (Max)
Supplier Device Package :
14-TSSOP
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V