X9429WS16IZ-2.7T1
Part Number:
X9429WS16IZ-2.7T1
Description:
IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 16SOIC
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Resistance (Ohms) :
10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
400
Supplier Device Package :
16-SOIC
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V