DS1859E-050/T&R
Part Number:
DS1859E-050/T&R
Configuration :
Rheostat
Features :
Selectable Address, Temperature Sensor
Operating Temperature :
-40°C ~ 95°C
Package / Case :
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status :
Obsolete
Temperature Coefficient (Typ) :
50ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.85V ~ 5.5V