X9455TV24-2.7
Part Number:
X9455TV24-2.7
Interface :
I²C, Up/Down (U/D, CS)
Number of Circuits :
2
Number of Taps :
256
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Resistance (Ohms) :
100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
50
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V