X9428WV14I-2.7
Part Number:
X9428WV14I-2.7
Description:
IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 14TSSOP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Resistance (Ohms) :
10k
Supplier Device Package :
14-TSSOP
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
±2.7V ~ 5.5V