X9421WS16I-2.7
Part Number:
X9421WS16I-2.7
Description:
IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 16SOIC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Resistance (Ohms) :
10k
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V