X9317UV8-2.7
Part Number:
X9317UV8-2.7
Description:
IC DGTL POT 50KOHM 100TAP 8TSSOP
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Resistance (Ohms) :
50k
Supplier Device Package :
8-TSSOP
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V