X9315USI-2.7
Part Number:
X9315USI-2.7
Description:
IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8SOIC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Resistance (Ohms) :
50k
Supplier Device Package :
8-SOIC
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V