X9279UV14-2.7
Part Number:
X9279UV14-2.7
Category:
Digital Potentiometers
Description:
IC DGT POT 50KOHM 256TAP 14TSSOP
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Resistance (Ohms) :
50k
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V