X9258US24I-2.7
Part Number:
X9258US24I-2.7
Description:
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 24SOIC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Resistance (Ohms) :
50k
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
±2.7V ~ 5.5V