MCP4461T-502E/ML
Part Number:
MCP4461T-502E/ML
Description:
IC DGTL POT 5KOHM 257TAP 20QFN
Features :
Mute, Selectable Address
Memory Type :
Non-Volatile
Number of Taps :
257
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Temperature Coefficient (Typ) :
150ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
1.8V ~ 5.5V