MCP4341T-502E/ML
Part Number:
MCP4341T-502E/ML
Description:
IC DGT POT 5KOHM 129TAP 20QFN
Memory Type :
Non-Volatile
Number of Taps :
129
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Temperature Coefficient (Typ) :
150ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
1.8V ~ 5.5V