X9271TV14IZ-2.7
Manufacturer:
Intersil
Part Number:
X9271TV14IZ-2.7
Category:
Digital Potentiometers
Description:
DIGIPOT, 256 POSITIONS
Manufacturer :
Intersil
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V