MCP4562T-502E/MS
Part Number:
MCP4562T-502E/MS
Description:
IC DGTL POT 5KOHM 257TAP 8MSOP
Memory Type :
Non-Volatile
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package :
8-MSOP
Temperature Coefficient (Typ) :
150ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
1.8V ~ 5.5V