MCP4552T-502E/MF
Part Number:
MCP4552T-502E/MF
Description:
IC DGT POT 5KOHM 257TAP 8DFN
Memory Type :
Volatile
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
8-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package :
8-DFN (3x3)
Temperature Coefficient (Typ) :
150ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
1.8V ~ 5.5V