TMS320C6203BZNY300
Manufacturer:
Texas Instruments
Part Number:
TMS320C6203BZNY300
Category:
DSP (Digital Signal Processors)
Description:
IC FIXED-POINT DSP 384-FC/CSP
Manufacturer :
Texas Instruments
Category :
Clock Rate :
300MHz
Interface :
McBSP
Mounting Type :
Surface Mount
Non-Volatile Memory :
External
On-Chip RAM :
896kB
Operating Temperature :
0°C ~ 90°C (TC)
Package / Case :
384-FBGA, FCCSPBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
384-FC/CSP (18x18)
Type :
Fixed Point
Voltage - Core :
1.50V
Voltage - I/O :
3.30V