A42MX36-1PQG240I
Manufacturer:
Microsemi
Part Number:
A42MX36-1PQG240I
Category:
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Description:
IC FPGA 202 I/O 240QFP
Manufacturer :
Microsemi
Category :
DigiKey Programmable :
Not Verified
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Gates :
54000
Number of I/O :
202
Number of LABs/CLBs :
Number of Logic Elements/Cells :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
240-BFQFP
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
240-PQFP (32x32)
Total RAM Bits :
Voltage - Supply :
3V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V