PIC24FV32KA302T-I/SO
Part Number:
PIC24FV32KA302T-I/SO
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SOIC
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 13x12b
EEPROM Size :
512 x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
23
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
RAM Size :
2K x 8
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
28-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2V ~ 5.5V