CY8C24693-24LQXI
Part Number:
CY8C24693-24LQXI
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48QFN
Connectivity :
I²C, SPI
Data Converters :
A/D 1x10b
Number of I/O :
34
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
48-UFQFN Exposed Pad
Peripherals :
LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
32KB (32K x 8)
RAM Size :
2K x 8
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
48-QFN (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.71V ~ 5.5V