SAF-XE162FN-40F80L AA
Part Number:
SAF-XE162FN-40F80L AA
Description:
IC MCU 16BIT 320KB FLASH 64LQFP
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Data Converters :
A/D 9x10b
Number of I/O :
40
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
64-LQFP Exposed Pad
Peripherals :
I²S, POR, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
320KB (320K x 8)
RAM Size :
34K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-64-6
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V