XC2336B40F80LAAKXUMA1
Part Number:
XC2336B40F80LAAKXUMA1
Description:
IC MCU 16/32B 320KB FLASH 64LQFP
Number of I/O :
38
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
64-LQFP Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
320KB (320K x 8)
RAM Size :
34K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-64-6
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V