SST89E54RD2A-40-C-NJE
Part Number:
SST89E54RD2A-40-C-NJE
Description:
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44PLCC
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
44-LCC (J-Lead)
Program Memory Size :
24KB (24K x 8)
Speed :
40MHz
Supplier Device Package :
44-PLCC (16.59x16.59)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 5.5V