PIC18LF23K22-E/ML
Part Number:
PIC18LF23K22-E/ML
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28QFN
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 19x10b
EEPROM Size :
256 x 8
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
28-VQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
8KB (4K x 16)
RAM Size :
512 x 8
Speed :
48MHz
Supplier Device Package :
28-QFN (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 3.6V