RT-555-T1.5-A260-50
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part Number:
RT-555-T1.5-A260-50
Category:
Heat Shrink Tubing
Description:
ADHESIVES & SEALANTS
Manufacturer :
Category :
Heat Shrink Tubing
Color :
Black
Features :
Inner Diameter - Recovered :
Inner Diameter - Supplied :
1.500" (38.10mm)
Length :
Material :
Fluoropolymer
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Product Status :
Active
Recovered Wall Thickness :
0.016" (0.41mm)