SST89E58RD2A-40-I-TQJE-T
Part Number:
SST89E58RD2A-40-I-TQJE-T
Description:
IC MCU 8BIT 40KB FLASH 44TQFP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
44-TQFP
Product Status :
Active
Program Memory Size :
40KB (40K x 8)
Speed :
40MHz
Supplier Device Package :
44-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 5.5V