SAF-TC1115-L100EB-G BB
Part Number:
SAF-TC1115-L100EB-G BB
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 208LBGA
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, FIFO, I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Core Processor :
TriCore™
Core Size :
32-Bit Single-Core
Number of I/O :
72
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
208-LBGA
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
Program Memory Type :
ROMless
RAM Size :
144K x 8
Speed :
100MHz
Supplier Device Package :
P-LBGA-208-2
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.43V ~ 1.58V