SAF-XC164KM-4F40F AA
Part Number:
SAF-XC164KM-4F40F AA
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64TQFP
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, SPI, UART/USART
Number of I/O :
47
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
64-LQFP
Program Memory Size :
32KB (32K x 8)
RAM Size :
4K x 8
Speed :
40MHz
Supplier Device Package :
PG-TQFP-64-8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.35V ~ 2.7V